Де встановити розетки і електричні вимикачі?

Обновлено: сент. 20

Устаткування включає в себе не тільки розетки і вимикачі. Додаткові, надзвичайно корисні функції, такі як регулювання температури та освітлення, управління віконними жалюзі або зарядні пристрої з USB-роз’ємами, все це слід враховувати при розробці дизайну. Де встановити розетки і вимикачі, щоб вони завжди були під рукою?


Вимикачі світла.


Електричні вимикачі зазвичай встановлюються на висоті близько 120 см від підлоги. Чи буде це підходяще місце для кожного мешканця? Якщо ми будуємо новий будинок, то самі вирішуємо, де і на якій висоті що буде встановлено. В такому випадку розташування вимикачів нижче, наприклад, приблизно 80 см від підлоги, може виявитися більш привабливим для дітей, які в таких умовах вчяться користуватися ними самостійно. Вимикачі вбудовані так, щоб доросла людина діставала до них опущеною вниз долонею витягнутої руки, зовсім не піднімаючи її. Хоча в більшості варіантів розташування стандартне, варто проаналізувати це перед ремонтом.


Розетки на кухні та у ванній.


Очевидно, що в безпосередній близькості від раковини на кухні або умивальника у ванній слід використовувати захищені від вологи розетки із заземленням. Ці типи розеток слід розміщувати досить високо, щоб вам не доводилося нахилятися, щоб їх використовувати. Більшість вимикачів та розеток можуть мати захист від вологи IP 44.


Зарядний пристрій USB в спальні.