Маленька ванна кімната може світлою і просторою за рахунок підібраного освітлення.

Обновлено: 5 нояб. 2020 г.

Освітлення маленької ванної кімнати

Освітлення маленької ванної кімнати – дуже важливий елемент її оснащення. Воно має бути не тільки декоративним, а і практичним. Тип і розмір світильників – це ще не все – важливо ще і правильно їх розташувати. Як правильно розташувати світло в маленькій ванній кімнаті, щоб користуватися нею було максимально комфортно? Ось деякі з найбільш важливих правил.

Як розташувати освітлення в маленькій ванній

У разі маленької кімнати діють ті ж правила, що і для ванної з великим простором . Однак головна відмінність – це тип ламп: їх форма і розмір. Освітлення маленької ванної кімнати має забезпечувати, насамперед, безпечне пересування в ній, але не слід забувати і про естетичну цінність.

Основа – стельовий світильник. Однак навіть якщо ванна дуже маленька, верхнього світла буде недостатньо. Досить встати під лампу – і тінь готова. Це, в свою чергу, ускладнить, наприклад, нанесення макіяжу або укладання зачіски поруч з дзеркалом у ванній. Тому при плануванні освітлення для маленької ванної потрібно враховувати як мінімум два джерела світла: стельовий (загальний) і над дзеркалом (точковий). Такого освітлення для дуже маленької ванної кімнати (4–5 м²) має вистачити. Однак при бажанні можна встановити додаткове джерело, наприклад, над ванною. Однак важливо уникати великих звисаючих люстр в маленькій кімнаті, які будуть займати місце абсолютно без потреби. Вибирайте невеликі, але стабільні і яскраві джерела світла, такі як світлодіодні світильники.

Як розташувати освітлення в маленькій ванній? Центральне місце має зайняти світильник. Поруч з дзеркалом повинно бути точкове освітлення. Варто поставити два джерела світла – з двох сторін. Вони забезпечать рівномірне освітлення, які не відкидаючи тіні (як у випадку з лампою, розміщеною перед обличчям або над дзеркалом).

Яке освітлення для маленької ванної вибрати? Найбільш популярні світлодіодні лампи (як плафони, так і планки або бра). Не менш практичні галогени, проте їх вибирають рідше через набагато більш високе споживання енергії.


Стельове освітлення в маленькій ванній

Підвісні люстри або декоровані бра – не найкращий варіант для маленької кімнати. Вони займуть місце, обмежуючи при цьому свободу пересування. Тому в маленькій ванній краще використовувати сучасне освітлення у вигляді компактних світильників або вбудовані світильники в натяжну стеля.

Стельове освітлення в маленькій ванній повинно:

• давати рівне, розсіяне світло;

• займати мало місця;

• мати окремий вимикач, додатковий для освітлення біля дзеркала – так ними можна користуватися окремо.

Також пам'ятайте, що для ванни підходять тільки світильники для ванної. У них відповідний клас